Bokštų odontologijos klinika

Odontologijos klinika Klaipėdoje

Profesionali burnos higiena, dantų balinimas

Paciento atsiliepimas

„Man labai svarbu ne tik dantų sveikata, bet ir šypsenos estetika. Dėl šios priežasties reguliariai lankausi profesionalios burnos higienos procedūroje bei atlieku dantų balinimą. Ačiū Bokštų klinikos specialistams už šypseną, kuri neblėsta nuo mano veido.“

Kada svarbu susirūpinti profesionalia burnos higiena?

Tinkama burnos ertmės priežiūra apima tiek savarankišką dantų valymą namuose, tiek reguliariai atliekamą profesionalią burnos higieną. Burnos higienos metu tinkamai pašalinamos kietosios ir minkštosios apnašos, todėl išvengiama rimtų odontologinių susirgimų, tokių kaip periodonto ligos ir kt. Profesionali higiena atliekama, kai:

  • planuojamos tam tikros odontologinės procedūros (ortodontinis gydymas, dantų balinimas, periodontologinis gydymas, protezavimas ir kt.)
  • vargina nemalonus burnos kvapas
  • dantų spalva atrodo pakitusi (patamsėjusi, pastebimos pigmentinės dėmės)
  • kraujuojančios, jautrios, paburkusios dantenos
  • pastebimi akmenys ant dantų
  • atsiranda dantų paslankumas
  • reikia profilaktinės apžiūros, 1–2 kartus per metus

Kaip atliekamas dantų balinimas?

Prieš atliekant dantų balinimą, aptariamas norimas pasiekti rezultatas. Bokštų odontologijos klinikoje dantų balinimas atliekamas LED lempa. Tai yra saugi ir ypač efektyvi priemonė, norint pašviesinti dantis. Balinamoji medžiaga užtepama ant dantų, o jos poveikį aktyvuoja LED šviesa, kuri veikia tiek dantų paviršių, tiek vidines danties struktūras. Procedūra trunka apie valandą laiko ir rezultatai matomi iškart.

Bokštų odontologijos klinikoje dantų balinimą taip pat galima atlikti ir kapomis. Pacientui pagaminamos individualiai dantų formai pritaikytos kapos. Kapas reikia užpildyti specialia balinamąja medžiaga ir užsidėti ant dantų. Balinimas kapomis atliekamas savarankiškai namuose, laikantis odontologo rekomendacijų ir instrukcijų. Prieš pasirenkant dantų balinimo būdą, būtina pasikonsultuoti su odontologu.

Problema

Savarankiškai pašalinti visų dantų apnašų – neįmanoma. Netinkamai nuvalytos apnašos sukelia uždegiminius procesus, lemia akmenų susidarymą, nemalonų burnos kvapą. Ant dantų besikaupiantys akmenys galiausiai patenka po dantenomis. Tarp dantų ir dantenų atsiranda kišenės, dantys pradeda klibėti, o nesprendžiant problemos, rizikuojama jų netekti.

Sprendimas

Minkštosios ir kietosios dantų apnašos pašalinamos profesionalios burnos higienos metu. Pirmiausia, apžiūrima burnos ertmė ir įvertinamos esamos problemos. Procedūros metu, naudojant profesionalias priemones, „Air-Flow“ sistemą, nuvalomos dantų apnašos, akmenys. Tuomet nupoliruojami dantų paviršiai, pašalinamos ant dantų esančios dėmės. Siekiant maksimalaus estetinio rezultato, po PBH rekomenduojama atlikti dantų balinimą.

Rezultatas

Pašalinami dantų akmenys, dantys apsaugomi nuo ėduonies ir dantenų ligų, jų spalva tampa šviesesnė. Akivaizdžiai pagerėja dantų ir dantenų būklė. Burnoje jaučiamas gaivos pojūtis ir malonus kvapas. Atlikę procedūrą, specialistai pasidalins patarimais, kaip prižiūrėti burnos būklę namuose ir kokias dantų priežiūros priemones naudoti.

PACIENTAMS AKTUALŪS KLAUSIMAI

Ar dantų balinimas nekenkia dantims?

Odontologo kabinete arba namuose, laikantis odontologo rekomendacijų, atliekamas dantų balinimas nekenkia nei dantims, nei dantenoms, kadangi naudojamos sertifikuotos medžiagos ir aukštos kokybės dantų balinimo technika.

Kas kiek laiko reikėtų atlikti burnos higienos ir dantų balinimo procedūras?

Profesionali burnos higiena atliekama du kartus per metus. Sergant periodonto ligomis, nešiojant breketus, procedūrą reikėtų atlikti dažniau, laikantis gydytojo rekomendacijų. Dantų balinimo procedūra atliekama pagal poreikį ir norimą pasiekti estetinį rezultatą.

Gydytojų rekomendacijos

Profesionali burnos higiena ne tik apsaugo nuo pavojingų ligų, bet ir pagerina šypsenos estetiką. Siekiant maksimalių estetinių rezultatų, rekomenduojama atlikti ir dantų balinimą. Atkreipkite dėmesį, kad plombos ir vainikėliai nebąla. Norimam baltumui pasiekti, procedūrą gali prireikti kartoti kelis kartus. Po procedūros dantys gali būti kiek jautresni, tačiau tai praeina per kelias dienas. Tinkamai prižiūrint dantis, baltumas išlieka keletą metų ar ilgiau.

Rekomenduojami specialistai

Rasa NORKIENĖ Burnos higienistė

Rasa NORKIENĖ

Burnos higienistė