Bokštų odontologijos klinika

Odontologijos klinika Klaipėdoje

Estetinis dantų protezavimas

Kada reikalingas estetinis dantų protezavimas?

Estetinis protezavimas – procedūra, skirta pagerinti priekinių dantų vaizdą. Ypač estetišką šypseną padeda sukurti ant dantų paviršiaus tvirtinamos keramikos plokštelės – laminatės, kurias pagamina mūsų dantų technikai, atsižvelgdami į individualius paciento poreikius. Protezavimo metu tausojami natūralūs dantų audiniai. Estetinis protezavimas reikalingas, kai:

  • yra sutrikusi kramtymo funkcija
  • sužemėjęs sąkandis
  • dantys stipriai nusidėvėję
  • norite pakoreguoti dantų spalvą, formą, pašalinti tarpelius tarp dantų
  • norite atkurti nuskilusį dantį

Problema

Estetinis protezavimas yra puiki išeitis pacientams, norintiems pakoreguoti šypsenos estetiką ar funkciją. Restauracijos atliekamos esant didesniems dantų pažeidimams – nuskilusiems, nudilusiems dantims, taip pat norint pakeisti dantų spalvą, formą ar padėtį. Atsižvelgiant į esamas odontologines problemas, parenkamas estetinio protezavimo tipas: vainikėliai, įklotai, užklotai, laminatės.

Sprendimas

Pažangus ir bene aukščiausią estetikos lygį išgaunantis būdas – estetinis dantų protezavimas laminatėmis. Tai yra natūralius dantų audinius tausojanti procedūra, kurios metu ant dantų paviršiaus tvirtinamos individualiai pagamintos dantų plokštelės – laminatės. Vos 0,3-0,5 mm daugiasluoksnės laminatės idealiai sukimba su dantų paviršiumi ir paslepia esamus dantų defektus.

Rezultatas

Laminatės sukuria dailių, natūralių dantų vaizdą. Idealus rezultatas pacientus džiugina mažiausiai 10–15 metų. Ant laminačių nesikaupia apnašos, todėl jos nekeičia spalvos ir blizgesio. Bėgant laikui, dantys atrodys taip pat nepriekaištingai, kaip ir pirmąją dieną.

PACIENTAMS AKTUALŪS KLAUSIMAI

Ar estetinis protezavimas nekenkia dantims?

Estetinis protezavimas yra nekenksmingas būdas pagražinti šypseną. Gali prireikti šlifuoti dantų paviršių, tačiau tai daroma taip minimaliai (iki 1 mm), kad natūralūs dantų audiniai būtų nepažeisti.

Kiek laiko trunka visas procesas?

Gydymo trukmė priklauso nuo situacijos sudėtingumo ir atkuriamų dantų skaičiaus. Keli dantys atkuriami per kelias valandas. Galutinis rezultatas paprastai pasiekiamas vos per du vizitus.

Ar dantų laminatė gali nuskilti?

Tai yra visiškai saugus ir patvarus dantų restauracijos būdas. Bet kuriuo atveju, jeigu nutiktų nelaimingas atsitikimas ir laminatė nulūžtų, tai yra nesudėtingai koreguojama.

Gydytojų komentaras

Estetinis plombavimas ir estetinis protezavimas – procedūros, skirtos pagerinti šypsenos estetiką, pašalinant pastebimus trūkumus. Estetinis protezavimas gali būti taikomas net ir labai sudėtingais atvejais, o iš plombos dantis galima atkurti tik esant nedideliems defektams. Koks metodas tinkamiausias Jūsų atveju, gydytojas gali pasakyti tik konsultacijos metu, atidžiai įvertinęs situaciją.

Rekomenduojami specialistai

Med. dr. Tadas KORŽINSKAS Gydytojas odontologas - burnos chirurgas, Sertifikuotas specialistas estetinėje, rekonstrukcinėje odontologijoje ir funkcijos moksle

Med. dr. Tadas KORŽINSKAS

(Hamburgo universitetas)

Gydytojas odontologas - burnos chirurgas, Sertifikuotas specialistas estetinėje, rekonstrukcinėje odontologijoje ir funkcijos moksle

Marijus KORŽINSKAS Gydytojas odontologas-ortopedas

Marijus KORŽINSKAS

Gydytojas odontologas-ortopedas