Bokštų odontologijos klinika

Odontologijos klinika Klaipėdoje

Dantų šalinimas

Paciento atsiliepimas

„Mane sužavėjo gydytojo Tado Koržinsko mokslinė veikla ir tarptautinė patirtis, todėl nusprendžiau dantų šalinimo procedūrą atlikti Bokštų klinikoje. Chirurgas man pašalino protinius dantis. Viskas įvyko greičiau ir paprasčiau, nei tikėjausi. Nejutau jokio skausmo ir jau kitą dieną grįžau į darbą.“

 

 

Kada reikalingas dantų rovimas?

Visuomet stengiamasi išsaugoti natūralius paciento dantis, tačiau tam tikrais atvejais danties rovimo procedūra yra neišvengiama. Dantų šalinimas yra viena dažniausiai atliekamų burnos chirurgijos procedūrų. Dantis rauti gali prireikti dėl įvairių priežasčių: danties vainiko ar šaknies skilimų, periodontito pažeistų dantų, probleminių protinių dantų, ortodontinio gydymo ir kt. Bokštų odontologijos klinikoje patyrę chirurgai procedūrą atlieka greitai, saugiai ir tiksliai, tausodami kaulą ir nesukeldami pacientui skausmo. Esant poreikiui, į pašalinto danties vietą įsriegiamas implantas.

Problema

Dantis šalinti gali prireikti dėl įvairių priežasčių:

  • Traumos
  • Dantis sukelia riziką kitiems sveikiems dantims
  • Netaisyklingai dygstantys/išdygę protiniai dantys
  • Danties neįmanoma atkurti plombuojant ar protezuojant

Dažnu atveju protiniai dantys gali sukelti sąkandžio pasikeitimus, dantų susigrūdimą, šalia esančių dantų pažeidimus, cistų formavimąsi, skausmą, infekcijas, patinimą ir kitas problemas, todėl dažnai yra šalinami.

Sprendimas

Burnos chirurgas apžiūros metu įvertina, ar yra būtinybė šalinti tam tikrus dantis, atlieka reikiamus tyrimus. Atliekant dantų šalinimo procedūrą, naudojama vietinė arba dalinė nejautra, kad pacientas nejaustų skausmo ir nepatogumo.

Rezultatas

Pašalinti probleminiai dantys padeda išvengti burnos ertmės ligų, infekcijų ir aplinkinių dantų pažeidimų. Pooperaciniu laikotarpiu kelias dienas po procedūros pacientams gali pasireikšti patinimas ir nedidelis kraujavimas. Kad pooperacinis laikotarpis praeitų lengvai ir sklandžiai, būtina laikytis gydytojo nurodymų.

PACIENTAMS AKTUALŪS KLAUSIMAI

Ar procedūra skausminga?

Procedūros metu taikoma vietinė nejautra, todėl skausmo nejaučiama. Po danties rovimo gali pasireikšti nežymus skausmas, kuris malšinamas įprastais vaistais nuo skausmo.

Kaip pasiruošti procedūrai?

Ypatingo pasirengimo prieš dantų rovimą nereikia. Svarbu informuoti gydytoją apie vartojamus vaistus, taip pat, jei sergate diabetu ar esate nėščia.

Kaip įveikti baimę?

Bokštų odontologijos klinikoje ypač jautriems pacientams yra galimybė taikyti sedaciją. Tai yra medikamentų sukeltas sąmonės slopinimas.

Gydytojų rekomendacijos

Dantis šalinamas tik įsitikinus, jog konservatyviais metodais jo išgelbėti nebepavyks. Nepataisomai sugedęs dantis yra infekcijos židinys. Siekiant išvengti žandikaulio cistos susiformavimo, burnos ertmės ar veido pūlinio atsiradimo, gretimų dantų gedimo ir kitų komplikacijų, dantų šalinimo procedūros nereikėtų atidėlioti.

Rekomenduojami specialistai

Med. dr. Tadas KORŽINSKAS Gydytojas odontologas - burnos chirurgas, Sertifikuotas specialistas estetinėje, rekonstrukcinėje odontologijoje ir funkcijos moksle

Med. dr. Tadas KORŽINSKAS

(Hamburgo universitetas)

Gydytojas odontologas - burnos chirurgas, Sertifikuotas specialistas estetinėje, rekonstrukcinėje odontologijoje ir funkcijos moksle

Justas PAULAUSKAS Gydytojas odontologas

Justas PAULAUSKAS

Gydytojas odontologas