Bokštų odontologijos klinika

Odontologijos klinika Klaipėdoje

Sedacija

Paciento komentaras

„Džiaugiuosi, kad man buvo pasiūlytas realus sprendimas, kaip įveikti implantacijos baimę. Dantų implantacija man buvo atlikta taikant sedaciją. Viskas įvyko kaip per sapną. Pabudau tuomet, kai visi vargai jau buvo praeityje. Džiaugiuosi, kad dantys man buvo atkurti išvengiant papildomo streso.“

Kada reikalinga sedacija?

Sedacija – tai medikamentų sukeltas trumpalaikis sąmonės slopinimas, siekiant maksimalaus paciento komforto odontologinių procedūrų metu. Sedacija taiko anesteziologas-reanimatologas. Sedacija rekomenduojama tuomet, kai:

  • jaučiate nekontroliuojamą baimę
  • dėl baimės atidėliojate gydymą
  • baimė nesumažėja ir po konsultacijos
  • esate ypač jautrus
  • procedūros metu norite maksimalaus komforto
  • sunku būti išsižiojus ilgą laiką
  • stipriai išreikštas pykinimo ir žiaugčiojimo refleksas
  • žemas skausmo slenkstis

Problema

Daugybė žmonių paniškai bijo odontologinių procedūrų. Tai tampa viena pagrindinių gydymo atidėliojimo priežasčių. Delsiant apsilankyti pas odontologą, problemos burnos ertmėje vis gilėja ir gydymas tampa sudėtingesnis.

Sprendimas

Atsipalaiduoti ir nejausti baimės bet kokios odontologinės procedūros metu padės sedacija. Sedacija gali būti lengva arba gili, atsižvelgiant į numatomas procedūras ir paciento būklę. Intraveninė sedacija atliekama vaistus leidžiant į veną, stebint kvalifikuotam gydytojui anesteziologui-reanimatologui.

Rezultatas

Pacientas jaučiasi visiškai ramus, apsnūdęs, kartais užmiega. Pabunda tuomet, kai procedūra jau būna atlikta. Bokštų odontologijos klinikos gydytojai suteikia visas rekomendacijas, kaip elgtis prieš ir po sedacijos.

PACIENTAMS AKTUALŪS KLAUSIMAI

Ar sedacija nėra kenksminga?

Naudojami maksimaliai saugūs medikamentai, pasižymintys neilga veikimo trukme. Vaistai nesikaupia organizme, todėl nesukelia jokių ilgalaikių reiškinių. Nepageidaujamos reakcijos, tokios kaip skausmas injekcijos vietoje, pykinimas, galvos svaigimas yra labai retos ir paprastai greitai praeinančios. Kad būtų užtikrintas maksimalus saugumas, sedacija taikoma stebint gydytojui anesteziologui-reanimatologui, kuris nenumatytu atveju galėtų suteikti specializuotą pagalbą.

Kokioms procedūroms gali būti taikoma sedacija?

Sedacija galima bet kokioms odontologinėms procedūroms, tačiau dažniausiai taikoma sudėtingesnio, didesnės apimties gydymo metu, siekiant sumažinti paciento baimę ir palengvinti odontologo darbo sąlygas.